Masaż hawajski Lomi Lomi Nui

Po raz pierwszy z masażem LOMI LOMI Nui zetknęłam się u Anny Możdżyńskiej, za co jestem ogromnie wdzięczna. Byłam u Ani dwa razy na masażu i od razu poczułam jego magiczna, uwalniająca MOC. Nie minęło dużo czasu jak zapragnęłam się tego masażu nauczyć. Pojechałam do Ani do Warszawy i odbyłam intensywny kurs hawajskiej pracy z ciałem, masażu Lomi Lomi Nui. Codziennie masowałam i byłam masowana . Po tygodniu, moje ciało zaczęło uwalniać ogromne pokłady napiec emocjonalnych, z których nawet nie zdawałam sobie sprawy. Siedziałam i płakałam, nie wiedząc dlaczego plącze.

To był przełom w moim życiu. Masaż Lomi Lomi Nui pomógł mi dotrzeć do samej siebie, otworzył drogę do dalszego poznawania siebie , i chęci niesienia pomocy innym. W niedługim czasie zapragnęłam dalej udoskonalać moje umiejętności i ukończylam kurs u Danusi I Jerzego Adamczyków w Nieznanicach . Kolejnym etapem był kurs masażu Lomi Lomi Nui z hawajska nauczycielka Susan Pai’nu, Kinomana II.

Lomi Lomi Nui jest wyjątkowy w całej swojej istocie. Jest to przepiękna praca szamańska z ciałem, na poziomie fizycznym , emocjonalnym i duchowym. Cały masaż jest rytuałem. Był on wykonywany przez rdzennych mieszkańców Hawajów tzw kahunów, ówczesnych szamanów, i uzdrowicieli. ,,Lomi ‘’ znaczy głaskać , ugniatać, naciskać, zaś ,,Nui’’ w hawajskim języku wyjątkowy, święty, ważny.

Dlatego masaż ten jest masażem świątynnym i był wykonywany na specjalna okazje przez wiele godzin a nawet dni.

Co daje i jak działa masaż
Masaż Lomi Lomi Nui oczyszcza ciało , umysł i dusze. Jest to masaż energetyczny. Działa na każdym poziomie naszego jestestwa. Pomaga usunąć blokady energetyczne w ciele, pozbyć się wzorców, negatywnych przekonań, emocji i programów. Wszystkie traumy, emocje i to co nam się wydarzyło jest zapisane w pamieć komórkowej , zatem w pamieć naszego ciała. Masaż Lomi Lomi Nui jest masażem uzdrawiającym nie tylko nasze ciało , ale i dusze.

Dzięki Lomi Lomi Nui jesteśmy w stanie nabrać dystansu do naszego życia, spojrzeć z innej perspektywy na wiele spraw, pozbyć się ograniczeń , przekonań, i generalnie zbliżyć się do siebie. Każdy masaż jest inny i wyjątkowy. Po masażu nasze ciało oczyszcza się z toksyn przez 24 h.

Masaż Lomi Lomi Nui polega na długich , miękkich, kocich ruchach wzdłuż całego ciała. Są to ruchy uciskania, otulania, głaskania, ugniatania, a co najważniejsze ukochania. Lomi Lomi Nui jest masażem pełnym troski, ciepła I miłości. Jest to podroż w głąb siebie.

Z miłością
Izabela Swirk